Humán és Információ Biztonság

A gazdasági társaságok biztonságos működésének két pillére, a vagyon védelme és a munkaerő megbízhatóságának, lojalitásának megléte.
Mindkét tevékenység megnyilvánul egyrészt fizikailag, pl. vagyonvédelmi rendszerek működtetésében, másrészt a folyamatokba építve, melyek kontroll és megelőző funkciókat biztosítanak.
Ahhoz, hogy a gazdasági társaság valós képpel rendelkezzen mind a folyamatokról, mind az üzemeltetett rendszerek működéséről, vagy azok hiányáról, teljeskörű vagyonvédelmi és humánbiztonsági audittal állunk rendelkezésre, melynek során átvilágítjuk a meglévő rendszerelemeket és folyamatokat. Az átvilágítás útján valós képet adunk a gazdasági társaság biztonsági helyzetéről és összefoglaló jelentésünkben javaslatot teszünk azok módosítására, kiegészítésére, vagy pótlására, illetve a rejtett hibák és rizikófaktorok bemutatására.
Önálló területként kezeljük a felvétel előtt álló leendő kollegák biztonsági szűrővizsgálatát, illetve a már felvételt nyert kollégák időszakos, vagy rendszeres szűrését.

undraw_security_on_re_e491
undraw_surveillance_re_8tkl

Ezen tevékenység során -természetesen a szükséges adatkezelési hozzájárulások mellett- személyes meghallgatást tartunk, referencia személyeket kutatunk és információkat kérünk, iskolai végezettségeket ellenőrzünk, környezettanulmányt készítünk, kontrolláljuk a megbízhatóságot, rátermettséget, a feladat ellátási képességet és mérjük a lojalitást, melynek során megbízhatósági vizsgálatot hajtunk végre előre kialakított szituációk útján.
A vizsgálat során amennyiben az szükséges pszichológus szakértő bevonásával biztonsági pszichológiai szűrést végzünk teszt feladatokkal és személyes konzultációval.
A gazdasági társaságok üzletmenetének jelentős állomása az új üzletkötések, az üzleti tárgyalások eredményességének biztosítása, mely eredményesség egyik fokmérője, hogy tudjuk kivel ülünk egy asztalhoz és ismerjük milyen szándék vezérli, valós e az az eredmény, amit felmutat a tárgyalás pozitív eredménye érdekében.
Ehhez nyújtunk segítséget azzal, hogy a tárgyalás megkezdése előtt valós képet adunk a leendő üzleti partner gazdasági helyzetéről, megbízhatóságáról, hitelességéről és valós képességeiről.